Hakkımda

Merhaba,
Liseden Makine teknisyeni olarak mezun oldum. 1980 lerin başında, daha bilgisayarlar yeni yeni duyulmuş iken ben robot sistemlerine merak salmıştım. Bu sebeple Elektronik okumak istemiştim. Kaderin bir cilvesi önce Mekanik alanında eğitim gördüm. Sonrasında üniversitede elektronik okuyup ROBOT teknolojilerine hazır olmak istedim. Elektronik bölümüne girdim.
Bu şekilde başlayan yolculuğum ilk işim olan Vestel elektronikte Otomatik dizgi bakımcılığı ile devam etti. Sonrasında başka firmalarda da  test ve otomasyon sistemlerinde çeşitli kademelerde çalıştım. Robot sistemler hayalimdi ve ben robotik otomasyon sistemlerinde görev yapmaya başlamıştım. Bu süre içerisinde ANALOG sistemlerden hep uzak kalmaya dikkat ettim. Amacım Dijital sistemlerde uzmanlaşmaktı. Elektroniği geniş kapsamlı bir bilim olarak kabul ediyorum. her şeyi bilmek mümkün değil fakat araştırma teknikleriyle kolay adapte olmak mümkündür.
Ben de bu özelliğim ile hayat boyu öğrenmeyi seçtim.
İnternet olmadığından 3 çeşit dergi takip ediyor ve gerektiğinde mektupla birilerine sorular soruyordum. Vestel zaten başlı başına bir okuldu. Birçok kişinin tecrübelerinden faydalandım. Kendileri hiç bir yardımı esirgemediler.
Şimdi artık Ağaç büyüdü meyve vermeye başladı. Bu meyvelerin dağıtılması gerekiyor. Facebook ta çeşitli gruplarda elimden geldiğince yardım ediyordum. Fakat bu yetmiyor anlık yardımlar facebook üzerinde bir yerlerde kayboluyor. Yardım edebilmenin bir yolu da bu şekilde kalıcı Web sayfası diye düşündüğümden bu siteyi açmak istedim.

Eğitimin önemini bilen arkadaşlarım sayesinde bu Web sitesini açabildim. Onlara buradan teşekkür etmek isterim. Uzun süredir nasıl yaparım diye düşünürken birden gerçekleşti. Artık bundan sonra hem kendi projelerimi, araştırmalarımı burada yayınlayabileceğim hem de gruplardan gelen istekler için yaptığım deneme devrelerini buraya koyup başkalarının da işine yaramasını sağlayabileceğim. Ve istenildiğinde kolayca bulunabilecek durumda olacak.

Umarım birilerine  faydası olur. Eğitime katkısı olur.

Neden MİKROBOTİK: Mikro işlemci ve robotik birleşimi olarak düşünüldü. Fakat robotik deyince sadece robot olarak düşünmek yanlış olur. Mekanik, Elektronik, Programlama gibi bilgiler de bunun içerisinde yer almaktadır.

Web sitemin geliştirilmesi için yapıcı eleştirilerinizi yazmanızı rica ediyorum.

Saygılar.